Wednesday, July 13 2011

Właściwości lecznicze wód górskich

woda_gorska.jpgWoda pochodząca z górskich źródeł i głębinowych szczelin górskich jest bardzo bogata w dużą ilość składników odżywczych, soli mineralnych i substancji, których połączenie daje niesamowite właściwości lecznicze. To, że woda ze źródeł górskich posiada lecznicze walory wiadomo od dawna. Wpływają one nie tylko na ogólne funkcjonowanie organizmu, ale również dostarczają niezbędnych składników do poszczególnych organów. Wody ze źródeł górskich znacznie poprawiają i wzmacniają strukturę kostną każdego człowieka. Sole mineralne, bogate w różnego rodzaju pierwiastki wpływają na funkcjonowanie układu kostnego, układu oddechowego, układu moczowego, a także wpływają korzystnie na dolegliwości kobiece. Właściwości leczniczych wód górskich są nie do przecenienia.

Monday, July 11 2011

Miejscowości z wodami uzdrowiskowymi

Wody uzdrowiskowe, zwane również wodami zdrojowymi, znajdują się najczęściej przy odpowiednio do tego przygotowanych ośrodkach. Miejscowości te wyróżnia przede wszystkim szeroki dostęp do wód, które swoje źródła mają w głębokich szczelinach górskich. Są to wody bardzo bogate w składniki mineralne, sole oraz substancje odżywcze, które maja doskonały wpływ na prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu, a co za tym idzie na ogólne samopoczucie i zdrowie. W Polsce istnieje kilka, bardzo popularnych miejscowości, w których znajdują się wody uzdrowiskowe. Warto tutaj zaznaczyć, że pod pojęciem wody uzdrowiskowej nie kryje się tylko ta do picia, ale również woda przeznaczona do specjalnych kąpieli. Głównymi ośrodkami są: Polanica Zdrój, Jedlina Zdrój, Cieplice Zdrój, Kudowa Zdrój czy bardzo dobrze znana Muszyna.

Friday, July 1 2011

Woda zdrojowa

woda.jpgWoda zdrojowa jest niezwykle bogata w składniki i substancje odżywcze, a jest to związane z tym, że pochodzi prosto ze źródła. Warto zaznaczyć, że taka woda nie tylko bardzo korzystnie wpływa na ogólne funkcjonowanie naszego organizmu, ale również ma właściwości lecznicze i bardzo często jest polecana ludziom, którzy skarżą się na swoje dolegliwości zdrowotne. Woda zdrojowa polepsza wnikanie składników mineralnych, które są w niej zawarte. Wzmacnia kości i układ oddechowy. Polepsza funkcjonowanie układu moczowego. Warto dodać, że pomaga również w leczeniu kobiecych przypadłości. Woda zdrojowa występuję przede wszystkim w specjalnych uzdrowiskach, które zachęcają przyjezdnych swoimi zasobami, bogatymi w leczniczą wodę.